Reklama
Reportáž Sezóna 2023 1. epizoda

Korsika nejsou jen pláže, ale také divoké řeky a vysoké hory. Využít můžete dálkovou trasu GR 20

Celá horská trasa nabídne spoustu úchvatných pohledů na kaňony. Ti zdatní ji zvládnou za 15 dnů.
Korsika, ač celkem malý ostrov, v sobě ukrývá krásná přírodní místa a poskytuje nadmíru dobrodružství. Pepa se tentokrát vydává do kaňonu řeky Golo, která je nejdelší řekou na Korsice, a také do průsmyku Col de Vergio. 

Korsickou řeku protíná také dálková turistická trasa GR 20. Stezka má přes 180 kilometrů a vede od severu k jihu. Vysportovaným dobrodruhům zabere cesta zhruba 15 dnů. Uvidí během ní mnoho zajímavých přírodních úkazů a projdou se také přes panenskou přírodu korsického národního parku. V podstatě během cesty zažijí syrovou Korsiku na vlastní kůži.

Pokud nejste zrovna na dlouhé túry, ale rádi byste také něco z Korsiky viděli, pak se vydejte právě k řece Golo. Ta nabízí na řadě míst možnosti sjet si divokou řeku na raftu nebo na kánoi. Za zmínku stojí třeba soutěska Scala di Santa Regina, ze které můžete obdivovat vysoké hory. Dostanete se k ní po silnici D84 jako Pepa. Odsud si také užijete výhledy do kaňonu řeky Golo, na řadě míst se dá přitom v sezoně koupat, a tak nezapomeňte na plavky s sebou.

Co Pepu překvapilo při „čůrací“ pauze a kam se s rodinkou vydali na výpravu během návštěvy nejvyššího průsmyku Korsiky? To a mnoho dalšího dozvíte ve videu. Další videa nejen z Korsiky najdete pod rubrikou Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu