Reklama
Reportáž Sezóna 2022 19. epizoda

Když turistu přepadne v Maroku průjem, řešením jsou čerstvé a opravdu výborné banány z města Tamri

V této oblasti můžete dělat jen dvě věci, buď se přecpávat ovocem, nebo krotit divoké vlny.
Maroko je samo o sobě vyhledávanou destinací zejména pro surfaře. Údajně jsou ty nejlepší vlny. Břeh země totiž omývá divoký Atlantický oceán. Pokud chcete při provozování svého koníčku ušetřit za ubytování, pak doporučujeme si dopředu zjistit, jaké kempy se zde nachází a jaké mají vybavení. Často budou levné, ale jejich hygienická úroveň minimální. Sám se o tom, přesvědčil Pepa, který s rodinkou musel jeden takový opustit.   

U městečka Tamri se nachází jedna z nejlepších pláží, kterou můžete navštívit. Tato oblast je však známá i pro pěstování banánů. Jedná se o typickou surovinu, kterou zde naleznete na každém trhu. Cena za jeden trs bývá obvykle nízká. Pokud se navíc chcete dozvědět více o pěstování banánů, pak se můžete vydat na prohlídku jedné z místních plantáží. Tamri je také poslední místem na světě, kde můžete ve volné přírodě potkat ibise lysého.   

Poslední tipem, který se nachází asi patnáct kilometrů od Tamri, je maják. Ten tu stojí od roku 1932. Cap Ghir je 41 metrů vysoký a jeho světlo je vidět až na vzdálenost 40 kilometrů. Na vrchol majáku se dostanou i turisté, stačí aby zdolali několik desítek schodů.             

Kolik stál jeden velký trs banánů ve městě Tamri a proč se po banánech vlastně Pepa tak zuřivě sháněl, to vám prozradí ve videu. Další reportáže nejen z Maroka naleznete v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu 
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu