Reklama
Reportáž Sezóna 2022 17. epizoda

Marihuana, hašiš, všudypřítomná modrá a cinkání klíči: Zavítejte do dříve tajného města Chefchaouen

V současné době je město hitem na sociálních sítí. Masový turismus se mu pravděpodobně nevyhne
Chefchaouen, česky řečeno Šefšaouen, je město, které se nachází na severu Maroka v úpatí pohoří Rif. Lidé do něj nejčastěji jezdí, aby obdivovali modře zbarvené zdi jinak bílých domků. Fotr na tripu prozradí hned několik teorií, proč místí obyvatelé domy tak to barví.   

Zajímavostí je, že až do 20. století nebylo město zpřístupněno křesťanům. Stalo se tak docela izolovaným od okolního světa, při španělské okupaci tu vojáci potkávali místní, kteří hovořili kastilskou španělskou. To by nebylo nic zvláštního, kdyby tento jazyk nebyl na Iberském poloostrově slyšet několik století. Pokud jste se tak v době před okupací chtěli dostat dovnitř města, riskovali jste nebezpečnou cestu, která mohla skončit i smrtí.   

Modré město však není to jediné, co byste v Chefchaouenu měli vidět. Je to také historická Medina, která je plná obchodů s nejrůznějšími produkty domácí výroby a také provoněná exotickým kořením. Kolem ji obklopují starověké hradby, až si člověk připadá, jako by se tu na chvíli zastavil čas.   

Další zastávka, která vám nesmí ujít, je zdejší pevnost. Z ní totiž budete mít celé město jako na dlani, protože se nachází na kopci. Stejně pohádkový výhled se naskytne u mešity Bouzafer.   

Pepa ve videu také prozradí, proč Chefchaouen aktuálně patří k jedněm z nejnavštěvovanějších marockých měst a proč do něj nemůžete autem, ani motorkou. Další reportáže z Maroka můžete sledovat v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu