Reklama
Reportáž Sezóna 2022 14. epizoda

Pepa našel v Tunisku místo, kde na vás uprostřed ničeho vybafnou dinosauři

Sochy dinosaurů tu shlíží z kopců na turisty. Jejich zkameněliny jsou totiž v celém pohoří Dahar.
V jihovýchodní části Tuniska se nachází oblast Dahar pojmenovaná podle místního pohoří. Tato destinace zatím není příliš turisty vyhledávaná, přestože toho nabízí skutečně mnoho. Lidé tu často žijí jako před stovkami let, žádné moderní technologie ani stavby. Zažít se tu tedy dá autentický tuniský život.  

Jsou tu k vidění například typická berberská obydlí, jejichž podobu můžete znát i z filmové ságy Hvězdné války. Kromě těchto obydlí jsou to také ksary, opevněné berberské vesnice, které sloužily primárně jako sýpky. Těmi nejznámějšími jsou například Ksar Chenini nebo Debbab. Řada z nich však není ani pro turisty přístupná, protože se často nachází hluboko v horách. Další zajímavostí jsou pozůstatky starořímských pevností anebo také dinosauři. 

Oblast Tatouine obývali dinosauři zhruba před 150 miliony let. Vymřeli poté, co oblast zaplavilo moře a díky nánosu písku se mohly dochovat jejich kostry až do dnešních dnů. V celém pohoří tak můžete narazit na naleziště anebo sochy v dinosaurů, kteří dohlíží na turisty jedoucí po silnicích. 

Pepa proto neváhal a vyrazil se svojí smečkou na průzkum tuniské silnice C113. Co tam objevil a jak na to reagovaly holčičky? To se dozvíte v dnešní reportáže. Na více videí z Tuniska se můžete podívat v rubrice Epizody.

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala
Foto/video: Klára Vrtalová, Fotr na tripu
Reklama

Diskuze

Žádné příspěvky, buďte první!


Reklama
Fotr na tripu