Reklama
Reportáž Sezóna 2021 1. epizoda

Fotr se podíval na jeden parádní most v Černé Hoře. Klene se nad řekou Tara v nádherném prostředí

Jmenuje se Djurděvičův most, vysoký je 172 a dlouhý bezmála 400 metrů.
Černou Horu už turisté stihli objevit. Jezdí se především na pobřeží, ale velmi pěkné je také vnitrozemí. Zejména v oblasti kolem vesnice Žabljak, respektive v pohoří Durmitor. To nabízí spoustu atrakcí. K některým se budete pěšky sápat několik hodin, jiné jsou dostupné jednoduše autem. Jako třeba takový Djurděvičův most. 

Ten leží nad řekou Tara, která se zde zařezává do povrchu zemského v jednom z těch vůbec nejhlubších kaňonů. V místě, kde ji překonává zmíněný most, jezdí auta 170 metrů nad řekou. Takže když se půjdete po mostě projít, možná budete říkat něco podobného co Fotr. Protože to tady „výška jako kráva“ opravdu je. 

Kousek vedle mostu se nachází kemp, kde Fotr na chvíli zakempoval a vedle mostu se také odvážlivci mohou proletět nad řekou zavěšení na ocelovém laně. Pokud sem přijedete s alespoň trochu terénním autem, můžete sjet i do prostoru pod most a pokud vás lákají nezpevněné cesty, pár kilometrů od mostu je možné sjet téměř až k řece do kaňonu a případně si projížďku prodloužit přes Sušičko Jezero do vesnice Trsa a pak po asfaltce se přes krásné horské silnice můžete vrátit do Žabljaku. 

Jak přesně silniční most přes řeku Tara vypadá a co všechno o něm Fotr zjistil, na to se můžete podívat na přiloženém videu. Další cestovní zážitky televizního Fotra najdete v rubrice Epizody. 

Zdroj: autorský text s využitím Pepy Vrtala 
Foto/video: Klára Vrtalová
Reklama

Diskuze

Radka - 22.07.2024 10:21:14
Most je faaaakt vysoký jak kráva, kaňon úžasný. Zip line vřele doporučuji.
cad@seznam.cz - 05.07.2024 11:00:09
S RŮZNÝMI "CESTOVATELI" SE DNES ROZTRHL PYTEL ... KAŽDÝ ŠAŠEK SE ZLATOU VISA KARTOU A FOŤÁKEM NA KRKU (RESP. DNES SPÍŠE NADUPANÝM MOBILEM) SI HRAJE NA LIVINGSTONA, HALIBURTONA ČI H+Z, .... ČLOVĚK NA NĚ NARAZÍ NA KAŽDÉM KROKU -

Reklama
Fotr na tripu